Modele samochodów ciężarowych prl

Po śmierci Stalina, w czasie tzw. odwilży gomułkowskiej, postanowiono przeprowadzić w kraju pewne Reformy, związane również z rozwojem Przemysłu. Z Fabryki samochodów Osobowych w Warszawie w 1957 Roku wyjechała syrena 100, Pierwszy powojenny Polski samochód osobowy. W latach 1957-1960 w zakładach WSK Mielec i WSK Rzeszów powstawał Mikrus, Samochodzik Napędzany dwusuwowym dwucylindrowym silnikiem o pojemności 296 cm ³ i Mocy 14,5 km. w 1957 Roku skonstruowano również meduzę, samochód na podzespołach mikrusa, qui Jednak nie trafił do seryjnej Produkcji, podobno dlatego, że był OD niego brzydszy. Tytuł AUTa, które zmotoryzowało Polskę, bezsprzecznie należy się Jednak innemu licencyjnemu fiatowi, zwanemu u NAS «maluchem», CZYLI modelowi 126p. Samochód Ten Pojawił się w Polsce po zakupieniu przez ekipę GIERKA CZWARTEJ już licence OD FIATA. Wybór padł na następcę Niezwykle un na Zachodzie FIATA 500-modèle 126. Produkowano Go w fabryce samochodów Małolitrażowych w Bielsku-białej, Drugiej po FSO najwięksjay fabryce w kraju, gdzie w latach 1973-2000 powstało 3 318 674 egzemplarzy Tego AUTa. Malucha napgzał umieszczony z tyłu, chłodzony powietrzem dwucylindrowy silnik o pojemności 594 cm3 i Mocy 23 KM. auto kosztowało 69 tys.

zł je sprzedawało się na tyle dobrze, że w 1975 r. uruchomiono toxą fabrykę, w Tychach. W trakcie działań wojennych zniszczono lub zrabowano większość samochodów jeżdżących Przed wojną po Polskich drogach. Z drugiej strony, Niemcy, uciekając Przed Armią Czerwoną, pozostawili Całkiem sporogènes swoich pojazdów, a kolejne odebrały im Polskie komisje rewindykacyjne. Powstały także niewielkie montownie w nadbałtyckich stoczniach, a w solcu Kujawskim Utworzono montownię amerykańskich samochodów Ciężarowych, które składano z części dostarczanych w ramach akcji UNRRA. W efekcie na Polskich drogach w 1949 r. jeździło już 29 tys. samochodów Osobowych. Zanim Jednak do Tego doszło, Trzeba było wymóc na nowych władzach Edition zgody na rejestracje «osobówek», co nie było łatwe, ponieważ komuniści stawiali początkowo na rozww transportu publicznego i motocyklowego.

Dodatkowo, aby zrealizować plan 6-Letni potrzebne byly przede wszystkim ciężarówki, autobusy i traktory.